SIMBA DICKIE GROUP
InstagramFacebookHome
2011-05-31, 16:03
Otwarcie nowej fabryki Smoby!

Lavans-Arinthod/France--Fürth/Germany – 13 maja 2011 największy francuski producent zabawek celebrował oficjalne otwarcie nowego centrum zabawek. Nowy budynek produkcyjny, nowoczesne technologie produkcji, określona logistyka produkcji i optymalna gospodarka energią – to wszystko sprawia, że firma Smoby Toys ustala nowe standardy. Niemiecka firma – matka – SIMBA DICKIE GROUP – potwierdza znaczenie tej fabryki, w której powstają wypróbowane i testowane , wysokiej jakości zabawki SMOBY, wykonane z plastiku i opatrzone etykietą „Made in France”. Nowe biura Smoby, zaopatrzone w nowatorskie koncepcje projektowe, powstały z myślą o 150 pracownikach administracji z Lavans-lès-Saint-Claude.

Kiedy w marcu 2008 roku SIMBA DICKIE GROUP przejęła Smoby Group, było to kamieniem milowym w historii obu firm. Producent zabawek z Fürth był strategicznym inwestorem posiadającym bogate doświadczenie w branży zabawkarskiej. Michael Sieber, CEO z SIMBA DICKIE GROUP, podjął przyszłościowe wyzwanie i teraz inwestuje w fabrykę we francuskiej Jurze. „W ciągu kilku miesięcy powstał nowy budynek produkcyjny o powierzchni 5000 m² w naszej największej fabryce w Arinthod. Tutaj skupiamy nasz proces produkcyjny i inwestując 7.0 milionów euro potwierdzamy nasze zaangażowanie we francuską lokalizację. Byłe francuskie fabryki nie będą opuszczone, będą wykorzystywane jako magazyny lub miejsca konfekcjonowania towaru”.

 

 

Kolejne 6.0 milionów euro zostało zainwestowane w park maszynowy. 21 nowych maszyn wtryskowych to potwierdzenie, że Smoby posiada najwyższą jakość wykonawstwa – od pojazdów dla dzieci po kuchenki.

Idealna logistyka produkcji została osiągnięta dzięki użyciu wielu różnych elementów, takich jak doskonale zaplanowana bezpośrednia dostawa materiałów i system podwójnych dźwigów do zmiany narzędzi.

Kolejne 1,5 miliona euro zostało wydane na budynek biurowy. Został on całkowicie przebudowany. „W firmie Smoby mamy wyjątkowy zespół. Aby zapewnić naszym pracownikom idealne warunki pracy, dokonaliśmy niezbędnych i ważnych inwestycji”.

Najważniejsze były jasne, pełne światła biura i korytarze. Także piękny i przestrzenny widok na otaczającą naturę, zapewniony przez szklaną ścianę nadaje budynkowi harmonii i wyzwala kreatywność. Nowe przejścia i łączniki ułatwiają komunikację między poszczególnymi częściami biura. Wystroju dopełniają: korporacyjna czerwień, metal i szkło. Wszystko to składa się na przyjazną atmosferę pracy.

 

 

 

 

 

 
SIMBA DICKIE GROUPSimbaDickie ToysMajoretteBigSchucoEichhornHerosNorisZochSchucoSolido
© 2008 SIMBA TOYS POLSKA Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by Netventure
Polityka prywatności i pliki cookies