SIMBA DICKIE GROUP
InstagramFacebookHome
2008-05-07, 15:23
PRZEJĘCIE CZĘŚCI GRUPY SMOBY
Grupa firm z Fürth, produkująca zabawki tak znanych marek jak: Simba, Dickie, Schuco, BIG, Noris Spiele, Tamiya i Eichhorn, 3 marca 2008 roku przejęła część francuskiej grupy Smoby. Informację tę potwierdził syndyk państwowy przed trybunałem de Commerce w Lons-le-Saunier we francuskiej Jurze. Największy francuski producent zabawek, który zatrudniał na całym świecie 2300 pracowników (z tego 1080 we Francji), przed rokiem zaczął ponosić straty. Od marca 2007 roku przedsiębiorstwo, które po przejęciu Majorette w 2003 roku i Berchet w 2005 zajmowało trzecią pozycję na francuskim rynku zabawek, znalazło się najpierw pod ochroną wierzycieli, a od 9 października 2007 roku objęte zostało postępowaniem upadłościowym. 3 marca 2008 roku syndycy podjęli decyzję o wyborze firmy Simba Dickie Group na strategicznego inwestora dla części byłej grupy Smoby-Berchet. Zadecydowały o tym jej duże doświadczenie w branży zabawek i międzynarodowa sieć dystrybucji obejmująca 20 własnych spółek córek w różnych krajach. Simba Dickie Group udowodniła w ostatnich latach, że zmiana struktury przedsiębiorstwa po przejęciu może zostać przeprowadzona efektywnie jak na przykład w przypadku Dickie Toys, Noris – Spiele, Schuco i BIG. Przejęcie Smoby było dla Simba Dickie Group kamieniem milowym w 25-letniej historii firmy. Poza centralą firmy w Lavans produkcja różnych artykułów zostanie utrzymana w fabrykach w Arinthod, Moirans, Groissiat i Bellignat.
„401 pracowników, których będziemy potrzebować, przejdzie zgodnie z naszą ofertą w nowe struktury przedsiębiorstwa" - twierdzi prezes zarządu Uwe Weiler.
Paleta produktów Smoby wspaniale uzupełnia asortyment Simba Dickie Group i zostanie tak szybko jak to możliwe zintegrowana w ramach oddziałów spółek zagranicznych grupy. Ponadto Smoby ma we Francji wybitny zespół projektantów, techników i menedżerów produktu, którzy mogą również wspierać Simba Dickie Group – dodaje Weiler.
 
SIMBA DICKIE GROUPSimbaDickie ToysMajoretteBigSchucoEichhornHerosNorisZochSchucoSolido
© 2008 SIMBA TOYS POLSKA Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by Netventure
Polityka prywatności i pliki cookies